Hogar / IGBT Modules / FF225R65T3E3P3BPMA1
minImg
FF225R65T3E3P3BPMA1
Infineon Technologies
Producto No:
FF225R65T3E3P3BPMA1
Paquete:
AG-XHP3K65
Descripción:
IHV IHM T XHP 3 3-6 5K AG-XHP3K6
Guía del usuario
Operating Temperature 125°C (TJ)
NTC Thermistor No
Configuration 2 Independent
Current - Collector (Ic) (Max) 225 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 65.6 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 5900 V
Supplier Device Package AG-XHP3K65
Series XHP™3
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 3.4V @ 15V, 225A
Package / Case Module
Power - Max 1000 W
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 5 mA