Hogar / IGBT Modules / FF300R12KT3EHOSA1
minImg
FF300R12KT3EHOSA1
Infineon Technologies
Producto No:
FF300R12KT3EHOSA1
Paquete:
Module
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
IGBT MOD 1200V 480A 1450W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
NTC Thermistor No
Configuration 2 Independent
Current - Collector (Ic) (Max) 480 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 21 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Not For New Designs
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package Module
Series C
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.15V @ 15V, 300A
Package / Case Module
Power - Max 1450 W
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 5 mA