Hogar / IGBT Modules / FF400R07KE4HOSA1
minImg
FF400R07KE4HOSA1
Infineon Technologies
Producto No:
FF400R07KE4HOSA1
Paquete:
Module
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
IGBT MODULE 650V 1250W
En stock : 10
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
NTC Thermistor No
Configuration 2 Independent
Input Capacitance (Cies) @ Vce 26 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 650 V
Supplier Device Package Module
Series C
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 1.95V @ 15V, 400A
Package / Case Module
Power - Max 1250 W
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 5 mA