Hogar / IGBT Modules / FF450R12KE4EHOSA1
minImg
FF450R12KE4EHOSA1
Infineon Technologies
Producto No:
FF450R12KE4EHOSA1
Descripción:
IGBT MOD 1200V 520A 2400W
En stock : 12
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
NTC Thermistor No
Configuration 2 Independent
Current - Collector (Ic) (Max) 520 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 28 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package Module
Series C
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.15V @ 15V, 450A
Package / Case Module
Power - Max 2400 W
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 5 mA