Hogar / IGBT Modules / FF450R12ME3BOSA1
minImg
FF450R12ME3BOSA1
Infineon Technologies
Producto No:
FF450R12ME3BOSA1
Paquete:
Module
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
IGBT MOD 1200V 600A 2100W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
NTC Thermistor Yes
Configuration Half Bridge
Current - Collector (Ic) (Max) 600 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 32 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Not For New Designs
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package Module
Series EconoDUAL™
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.15V @ 15V, 450A
Package / Case Module
Power - Max 2100 W
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 5 mA