Hogar / IGBT Modules / FF450R12ME4PBOSA1
minImg
FF450R12ME4PBOSA1
Infineon Technologies
Producto No:
FF450R12ME4PBOSA1
Descripción:
IGBT MODULE 1200V 450A
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
NTC Thermistor Yes
Configuration 2 Independent
Current - Collector (Ic) (Max) 450 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 28 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package Module
Series EconoDUAL™ 3
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.1V @ 15V, 450A
Package / Case Module
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 3 mA