Hogar / IGBT Modules / FF450R17ME4PBOSA1
minImg
FF450R17ME4PBOSA1
Infineon Technologies
Producto No:
FF450R17ME4PBOSA1
Paquete:
Module
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
IGBT MOD 1700V 900A 20MW
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
NTC Thermistor Yes
Configuration Half Bridge
Current - Collector (Ic) (Max) 900 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 36 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1700 V
Supplier Device Package Module
Series EconoDUAL™ 3
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.3V @ 15V, 450A
Package / Case Module
Power - Max 20 mW
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 3 mA