Hogar / IGBT Modules / FF600R12KE3NOSA1
minImg
FF600R12KE3NOSA1
Infineon Technologies
Producto No:
FF600R12KE3NOSA1
Paquete:
Module
Descripción:
IGBT MODULE 1200V 600A
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
NTC Thermistor No
Configuration 2 Independent
Current - Collector (Ic) (Max) 850 A
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package Module
Series C
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.15V @ 15V, 600A
Package / Case Module
Power - Max 2800 W
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 5 mA