Hogar / IGBT Modules / FF600R12KT4HOSA1
minImg
FF600R12KT4HOSA1
Infineon Technologies
Producto No:
FF600R12KT4HOSA1
Paquete:
AG-62MM
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
62MM POWER MODULE 1200 V WITH IG
En stock : 2
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
NTC Thermistor No
Configuration 2 Independent
Current - Collector (Ic) (Max) 600 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 38 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package AG-62MM
Series C
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.2V @ 15V, 600A
Package / Case Module
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 5 mA