Hogar / IGBT Modules / FF600R17KE3NOSA1
minImg
FF600R17KE3NOSA1
Infineon Technologies
Producto No:
FF600R17KE3NOSA1
Paquete:
AG-PRIME2
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
IGBT MODULE 1700V 600A
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
NTC Thermistor No
Configuration 2 Independent
Current - Collector (Ic) (Max) 900 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 54 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Not For New Designs
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1700 V
Supplier Device Package AG-PRIME2
Series IHM-B
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.45V @ 15V, 600A
Package / Case Module
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 5 mA