Hogar / IGBT Modules / FF800R12KL4CNOSA1
minImg
FF800R12KL4CNOSA1
Infineon Technologies
Producto No:
FF800R12KL4CNOSA1
Paquete:
AG-PRIME2
Descripción:
IGBT MODULE 1200V 800A
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
NTC Thermistor No
Configuration 2 Independent
Current - Collector (Ic) (Max) 1250 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 56 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package AG-PRIME2
Series C
Input -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.6V @ 15V, 800A
Package / Case Module
Power - Max 5000 W
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 5 mA