Hogar / IGBT Modules / FF800R17KE3B2NOSA1
minImg
FF800R17KE3B2NOSA1
Infineon Technologies
Producto No:
FF800R17KE3B2NOSA1
Paquete:
A-IHV130-3
Descripción:
IGBT MODULE 1700V 800A
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
NTC Thermistor No
Configuration 2 Independent
Current - Collector (Ic) (Max) 1200 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 72 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1700 V
Supplier Device Package A-IHV130-3
Series IHM-B
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.45V @ 15V, 800A
Package / Case Module
Power - Max 5200 W
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 5 mA