Hogar / FET, MOSFET Arrays / FF8MR12W2M1B11BOMA1
minImg
FF8MR12W2M1B11BOMA1
Infineon Technologies
Producto No:
FF8MR12W2M1B11BOMA1
Paquete:
AG-EASY2BM-2
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
MOSFET 2N-CH 1200V AG-EASY2BM-2
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
Configuration 2 N-Channel (Dual)
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 11000pF @ 800V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 372nC @ 15V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 7.5mOhm @ 150A, 15V (Typ)
Supplier Device Package AG-EASY2BM-2
Vgs(th) (Max) @ Id 5.55V @ 60mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 1200V (1.2kV)
Series CoolSiC™+
Package / Case Module
Technology Silicon Carbide (SiC)
Power - Max -
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 150A (Tj)