onsemi
Producto No:
FFH30S60STU
Fabricante:
Paquete:
TO-247-2
Lote:
-
Descripción:
DIODE GEN PURP 600V 30A TO247-2
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$3.3345
$3.3345
10
$2.79965
$27.9965
100
$2.26461
$226.461
500
$2.012955
$1006.4775
1000
$1.723594
$1723.594
2000
$1.622942
$3245.884
5000
$1.547455
$7737.275
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 40 ns |
| Capacitance @ Vr, F | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | TO-247-2 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100 µA @ 600 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-247-2 |
| Technology | Standard |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 2.6 V @ 30 A |
| Mfr | onsemi |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 600 V |
| Package | Tube |
| Operating Temperature - Junction | -65°C ~ 150°C |
| Current - Average Rectified (Io) | 30A |
| Base Product Number | FFH30S60 |