Hogar / Single Diodes / FFH50US60S-F085
minImg
FFH50US60S-F085
onsemi
Producto No:
FFH50US60S-F085
Fabricante:
onsemi
Paquete:
TO-247-2
Descripción:
DIODE GEN PURP 600V 50A TO247-2
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 163 ns
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-247-2
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 µA @ 600 V
Series Automotive, AEC-Q101, Stealth™
Package / Case TO-247-2
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.69 V @ 50 A
Mfr onsemi
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 600 V
Package Tube
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C
Current - Average Rectified (Io) 50A