Hogar / Single Diodes / FFPF10UP30STTU
minImg
FFPF10UP30STTU
onsemi
Producto No:
FFPF10UP30STTU
Fabricante:
onsemi
Paquete:
TO-220F-2L
Descripción:
DIODE GEN PURP 300V 10A TO220F
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 45 ns
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-220F-2L
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 µA @ 300 V
Series -
Package / Case TO-220-2 Full Pack
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.4 V @ 10 A
Mfr onsemi
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 300 V
Package Tube
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 150°C
Current - Average Rectified (Io) 10A