FGHL75T65LQDT
onsemi
Producto No:
FGHL75T65LQDT
Fabricante:
onsemi
Paquete:
TO-247-3
Descripción:
FS4 LOW VCESAT IGBT 650V 75A TO2
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Test Condition 400V, 75A, 4.7Ohm, 15V
Input Type Standard
Reverse Recovery Time (trr) 152 ns
Switching Energy 1.88mJ (on), 2.38mJ (off)
Current - Collector (Ic) (Max) 80 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 650 V
Td (on/off) @ 25°C 48ns/568ns
Supplier Device Package TO-247-3
Current - Collector Pulsed (Icm) 300 A
Series -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 1.35V @ 15V, 75A
Package / Case TO-247-3
Gate Charge 793 nC
Power - Max 469 W