FJX3007RTF
onsemi
Producto No:
FJX3007RTF
Fabricante:
onsemi
Paquete:
SOT-323
Descripción:
TRANS PREBIAS NPN 200MW SOT323
Guía del usuario
Frequency - Transition 250 MHz
Current - Collector (Ic) (Max) 100 mA
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 300mV @ 500µA, 10mA
Resistor - Base (R1) 22 kOhms
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 50 V
Supplier Device Package SOT-323
Series -
Transistor Type NPN - Pre-Biased
Package / Case SC-70, SOT-323
Power - Max 200 mW
Mfr onsemi
Resistor - Emitter Base (R2) 47 kOhms
Current - Collector Cutoff (Max) 100nA (ICBO)
Package Tape & Reel (TR)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 68 @ 5mA, 5V