Hogar / Film Capacitors / FKP0G003300B00KSSD
minImg
FKP0G003300B00KSSD
WIMA
Producto No:
FKP0G003300B00KSSD
Fabricante:
WIMA
Descripción:
CAP FILM 330PF 10% 400VDC RAD
En stock : 5116
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP)
Applications High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.181" L x 0.098" W (4.60mm x 2.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series -
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 200V
Mfr WIMA
Capacitance 330 pF