FMBM5551-SB16001
onsemi
Producto No:
FMBM5551-SB16001
Fabricante:
onsemi
Paquete:
SuperSOT™-6
Descripción:
TRANS NPN 160V 0.6A SSOT-6
Guía del usuario
Operating Temperature 150°C (TJ)
Frequency - Transition 300MHz
Current - Collector (Ic) (Max) 600mA
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 200mV @ 5mA, 50mA
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 160V
Supplier Device Package SuperSOT™-6
Series -
Transistor Type 2 NPN (Dual)
Package / Case SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Power - Max 700mW
Mfr onsemi
Current - Collector Cutoff (Max) 50nA (ICBO)
Package Tape & Reel (TR)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 80 @ 10mA, 5V