FMF200FRF73-5K6
YAGEO
Producto No:
FMF200FRF73-5K6
Fabricante:
YAGEO
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 5.6K OHM 1% 2W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 5.6 kOhms
Series FMF
Power (Watts) 2W