FMF50SFTF52-43K
YAGEO
Producto No:
FMF50SFTF52-43K
Descripción:
RES 43K OHM 1% 1/2W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 43 kOhms
Series FMF
Power (Watts) 0.5W, 1/2W