FMP-50FTF52-121R
YAGEO
Producto No:
FMP-50FTF52-121R
Fabricante:
YAGEO
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 121 OHM 1% 1/2W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 121 Ohms
Series FMP
Power (Watts) 0.5W, 1/2W