FMP100FRE52-1R91
YAGEO
Producto No:
FMP100FRE52-1R91
Descripción:
RES 1.91 OHM 1% 1W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 1.91 Ohms
Series FMP
Power (Watts) 1W