FMP300JT-52-300K
YAGEO
Producto No:
FMP300JT-52-300K
Descripción:
RES 300K OHM 5% 3W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 300 kOhms
Series FMP
Power (Watts) 3W