FMP3WSJT-73-1R6
YAGEO
Producto No:
FMP3WSJT-73-1R6
Fabricante:
YAGEO
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 1.6 OHM 5% 3W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 1.6 Ohms
Series FMP
Power (Watts) 3W