FMP4WVFRF73-75K
YAGEO
Producto No:
FMP4WVFRF73-75K
Fabricante:
YAGEO
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 75K OHM 1% 4W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.295" Dia x 0.669" L (7.50mm x 17.00mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 75 kOhms
Series FMP
Power (Watts) 4W