FNW500R64-18
ABB Power Electronics Inc.
Producto No:
FNW500R64-18
Descripción:
DC DC CONVERTER 28V 500W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 28V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 4.59" L x 2.39" W x 0.50" H (116.6mm x 60.7mm x 12.7mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 18A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Control Features Enable, Active High
Series FNW500R (500W)
Power (Watts) 500 W
Type Isolated Module
Package / Case 16-DIP Module
Efficiency 91%