FP-301H-1/16-WT
3M
Producto No:
FP-301H-1/16-WT
Fabricante:
3M
Descripción:
HEATSHRINK FP301H 1/16-48" WHITE
Guía del usuario
Inner Diameter - Recovered 0.031" (0.79mm)
Shrink Temperature 100°C
Operating Temperature -55°C ~ 135°C
Storage/Refrigeration Temperature 50°F ~ 80°F (10°C ~ 27°C)
Color White
Recovered Wall Thickness 0.017" (0.43mm)
Material Polyolefin (PO)
Product Status Obsolete
Series FP-301
Shrinkage Ratio 2 to 1
Type Tubing, Flexible
Length -
Shelf Life Start Date of Manufacture
Inner Diameter - Supplied 0.063" (1.60mm)