Hogar / IGBT Modules / FP150R07N3E4B11BOSA1
minImg
FP150R07N3E4B11BOSA1
Infineon Technologies
Producto No:
FP150R07N3E4B11BOSA1
Descripción:
IGBT MOD 650V 150A 430W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
NTC Thermistor Yes
Configuration Three Phase Inverter
Current - Collector (Ic) (Max) 150 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 9.3 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 650 V
Supplier Device Package Module
Series -
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 1.95V @ 15V, 150A
Package / Case Module
Power - Max 430 W
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 1 mA