Hogar / IGBT Modules / FP15R12KT3BOSA1
minImg
FP15R12KT3BOSA1
Infineon Technologies
Producto No:
FP15R12KT3BOSA1
Descripción:
IGBT MOD 1200V 18A 83.5W
En stock : 5
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
NTC Thermistor Yes
Configuration Three Phase Inverter
Current - Collector (Ic) (Max) 18 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 600 pF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Discontinued at Digi-Key
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package Module
Series -
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.45V @ 15V, 10A
Package / Case Module
Power - Max 83.5 W
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 5 mA