Hogar / IGBT Modules / FP25R12KS4CBOSA1
minImg
FP25R12KS4CBOSA1
Infineon Technologies
Producto No:
FP25R12KS4CBOSA1
Paquete:
Module
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
IGBT MOD 1200V 40A 230W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
NTC Thermistor Yes
Configuration Single
Current - Collector (Ic) (Max) 40 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 1.5 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package Module
Series -
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 3.7V @ 15V, 25A
Package / Case Module
Power - Max 230 W
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 5 mA