Hogar / IGBT Modules / FP30R06KE3BOSA1
minImg
FP30R06KE3BOSA1
Infineon Technologies
Producto No:
FP30R06KE3BOSA1
Paquete:
Module
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
IGBT MODULE 600V 37A 125W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
NTC Thermistor Yes
Configuration Three Phase Inverter
Current - Collector (Ic) (Max) 37 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 1.65 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Discontinued at Digi-Key
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 600 V
Supplier Device Package Module
Series EconoPIM™ 2
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2V @ 15V, 30A
Package / Case Module
Power - Max 125 W
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 1 mA