Infineon Technologies
Producto No:
FP30R06W1E3BOMA1
Fabricante:
Paquete:
Module
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
IGBT MODULE 600V 37A 115W
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$40.926
$40.926
24
$36.469312
$875.263488
48
$34.297375
$1646.274
96
$32.010848
$3073.041408
240
$30.8676
$7408.224
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C |
| NTC Thermistor | Yes |
| Configuration | Three Phase Inverter |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 37 A |
| Input Capacitance (Cies) @ Vce | 1.65 nF @ 25 V |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 600 V |
| Supplier Device Package | Module |
| Series | EasyPIM™ |
| Input | Standard |
| Vce(on) (Max) @ Vge, Ic | 2V @ 15V, 30A |
| Package / Case | Module |
| Power - Max | 115 W |
| Mfr | Infineon Technologies |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 1 mA |
| Package | Tray |
| IGBT Type | Trench Field Stop |
| Base Product Number | FP30R06 |