Hogar / IGBT Modules / FP35R12KT4B15BOSA1
minImg
FP35R12KT4B15BOSA1
Infineon Technologies
Producto No:
FP35R12KT4B15BOSA1
Paquete:
Module
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
IGBT MOD 1200V 35A 210W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
NTC Thermistor Yes
Configuration Three Phase Inverter
Current - Collector (Ic) (Max) 35 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 2 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Discontinued at Digi-Key
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package Module
Series EconoPIM™ 2
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.15V @ 15V, 35A
Package / Case Module
Power - Max 210 W
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 1 mA