Hogar / IGBT Modules / FP50R06W2E3BOMA1
minImg
FP50R06W2E3BOMA1
Infineon Technologies
Producto No:
FP50R06W2E3BOMA1
Paquete:
Module
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
IGBT MODULE 600V 65A 175W
En stock : 14
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
NTC Thermistor Yes
Configuration Three Phase Inverter
Current - Collector (Ic) (Max) 65 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 3.1 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 600 V
Supplier Device Package Module
Series -
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 1.9V @ 15V, 50A
Package / Case Module
Power - Max 175 W
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 1 mA