Hogar / IGBT Modules / FP75R12KT3BOSA1
minImg
FP75R12KT3BOSA1
Infineon Technologies
Producto No:
FP75R12KT3BOSA1
Paquete:
Module
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
IGBT MOD 1200V 105A 355W
En stock : 7
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
NTC Thermistor Yes
Configuration Three Phase Inverter
Current - Collector (Ic) (Max) 105 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 5.3 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package Module
Series EconoPIM™ 3
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.15V @ 15V, 75A
Package / Case Module
Power - Max 355 W
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 1 mA