FPC040P070
Chip Quik Inc.
Producto No:
FPC040P070
Descripción:
FPC/FFC SMT CONNECTOR 0.4 MM
En stock : 2
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Series Proto-Advantage
Number of Positions 70
Package Accepted FPC Connector
Mfr Chip Quik Inc.
Pitch 0.016" (0.40mm)
Proto Board Type SMD to DIP
Material FR4 Epoxy Glass
Package Bulk
Size / Dimension 0.900" x 3.550" (22.86mm x 90.17mm)
Product Status Active
Board Thickness 0.062" (1.57mm) 1/16"