FPC050P020
Chip Quik Inc.
Producto No:
FPC050P020
Descripción:
FPC/FFC SMT CONN .5MM PITCH 20PI
En stock : 118
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Series Proto-Advantage
Number of Positions 20
Package Accepted FPC Connector
Mfr Chip Quik Inc.
Pitch 0.020" (0.50mm)
Proto Board Type SMD to DIP
Material FR4 Epoxy Glass
Package Bulk
Size / Dimension 0.900" x 1.050" (22.86mm x 26.67mm)
Product Status Active
Board Thickness 0.062" (1.57mm) 1/16"