FPC050P070-S
Chip Quik Inc.
Producto No:
FPC050P070-S
Descripción:
FPC/FFC SMT CONN STENCIL
Guía del usuario
Number of Positions 70
Inner Dimension -
Material Stainless Steel
Thermal Center Pad 1.685" L x 0.157" W (42.80mm x 4.00mm)
Product Status Active
Thickness 0.0040" (0.102mm)
Series Proto-Advantage FPC
Type FPC/FFC
Mfr Chip Quik Inc.
Pitch 0.020" (0.50mm)
Outer Dimension 1.950" L x 0.900" W (49.53mm x 22.86mm)