FPC080P020
Chip Quik Inc.
Producto No:
FPC080P020
Descripción:
FPC/FFC SMT CONNECTOR 0.8 MM
Guía del usuario
Series Proto-Advantage
Number of Positions 20
Package Accepted FPC Connector
Mfr Chip Quik Inc.
Pitch 0.031" (0.80mm)
Proto Board Type SMD to DIP
Material FR4 Epoxy Glass
Package Bulk
Size / Dimension 0.900" x 1.050" (22.86mm x 26.67mm)
Product Status Active
Board Thickness 0.062" (1.57mm) 1/16"