FPC100P020
Chip Quik Inc.
Producto No:
FPC100P020
Fabricante:
Chip Quik Inc.
Descripción:
FPC/FFC SMT CONNECTOR 1 MM PITCH
En stock : 54
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Series Proto-Advantage
Number of Positions 20
Package Accepted FPC Connector
Mfr Chip Quik Inc.
Pitch 0.039" (1.00mm)
Proto Board Type SMD to DIP
Material FR4 Epoxy Glass
Package Bulk
Size / Dimension 0.900" x 1.250" (22.86mm x 31.75mm)
Product Status Active
Board Thickness 0.062" (1.57mm) 1/16"