FQD7N10LTM
onsemi
Producto No:
FQD7N10LTM
Fabricante:
onsemi
Paquete:
TO-252AA
Descripción:
MOSFET N-CH 100V 5.8A DPAK
En stock : 37500
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 290 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 6 nC @ 5 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 350mOhm @ 2.9A, 10V
Supplier Device Package TO-252AA
Vgs(th) (Max) @ Id 2V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Series QFET®
Power Dissipation (Max) 2.5W (Ta), 25W (Tc)
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr onsemi
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 5.8A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 5V, 10V