FQPF8P10
Fairchild Semiconductor
Producto No:
FQPF8P10
Paquete:
TO-220F-3
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
MOSFET P-CH 100V 5.3A TO220F
En stock : 860
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 860
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type P-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 470 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 15 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 530mOhm @ 2.65A, 10V
Supplier Device Package TO-220F-3
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Series QFET®
Power Dissipation (Max) 28W (Tc)
Package / Case TO-220-3 Full Pack
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Fairchild Semiconductor
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 5.3A (Tc)
Vgs (Max) ±30V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V