Hogar / IGBT Modules / FS100R07N2E4B11BOSA1
minImg
FS100R07N2E4B11BOSA1
Infineon Technologies
Producto No:
FS100R07N2E4B11BOSA1
Paquete:
Module
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
IGBT MOD 650V 125A 20MW
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
NTC Thermistor Yes
Configuration Three Phase Inverter
Current - Collector (Ic) (Max) 125 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 6.2 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Discontinued at Digi-Key
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 650 V
Supplier Device Package Module
Series EconoPACK™ 2
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 1.95V @ 15V, 100A
Package / Case Module
Power - Max 20 mW
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 1 mA