Hogar / IGBT Modules / FS100R12KT4BOSA1
minImg
FS100R12KT4BOSA1
Infineon Technologies
Producto No:
FS100R12KT4BOSA1
Descripción:
IGBT MOD 1200V 100A 515W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
NTC Thermistor No
Configuration Three Phase Inverter
Current - Collector (Ic) (Max) 100 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 6.3 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Discontinued at Digi-Key
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package Module
Series EconoPACK™ 2
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.1V @ 15V, 100A
Package / Case Module
Power - Max 515 W
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 1 mA