Hogar / IGBT Modules / FS100R17PE4BOSA1
minImg
FS100R17PE4BOSA1
Infineon Technologies
Producto No:
FS100R17PE4BOSA1
Descripción:
IGBT MOD 1700V 100A 600W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
NTC Thermistor Yes
Configuration Three Phase Inverter
Current - Collector (Ic) (Max) 100 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 9 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1700 V
Supplier Device Package Module
Series EconoPACK™ 4
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.3V @ 15V, 100A
Package / Case Module
Power - Max 600 W
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 1 mA