Hogar / IGBT Modules / FS10R06VE3B2BOMA1
minImg
FS10R06VE3B2BOMA1
Infineon Technologies
Producto No:
FS10R06VE3B2BOMA1
Paquete:
Module
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
IGBT MODULE 600V 16A 50W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
NTC Thermistor Yes
Configuration Three Phase Inverter
Current - Collector (Ic) (Max) 16 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 550 pF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 600 V
Supplier Device Package Module
Series -
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2V @ 15V, 10A
Package / Case Module
Power - Max 50 W
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 1 mA