Hogar / IGBT Modules / FS15R06VE3B2BOMA1
minImg
FS15R06VE3B2BOMA1
Infineon Technologies
Producto No:
FS15R06VE3B2BOMA1
Descripción:
IGBT MODULE 600V 22A 65W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
NTC Thermistor Yes
Configuration Three Phase Inverter
Current - Collector (Ic) (Max) 22 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 830 pF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 600 V
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2V @ 15V, 15A
Package / Case Module
Power - Max 65 W
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 1 mA