Hogar / IGBT Modules / FS3L25R12W2H3B11BPSA1
minImg
FS3L25R12W2H3B11BPSA1
Infineon Technologies
Producto No:
FS3L25R12W2H3B11BPSA1
Paquete:
Module
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
IGBT MOD 1200V 40A 175W
En stock : 14
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
NTC Thermistor Yes
Configuration Three Level Inverter
Current - Collector (Ic) (Max) 40 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 1.45 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package Module
Series EasyPACK™
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.4V @ 15V, 25A
Package / Case Module
Power - Max 175 W
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 1 mA